Jarmark Bożonarodzeniowy organizowany przez nasze Stowarzyszenie to piękne nawiązanie do niemieckich tradycji świątecznych. Projekt na stałe wpisał się w kalendarz naszych spotkań. W ten szczególny, przedświąteczny czas członkowie mniejszości niemieckiej, jak i osoby zainteresowane spotykają się w przyjaznej, rodzinnej atmosferze, by doświadczyć pięknej tradycji niemieckiej, a także by posłuchać bądź pośpiewać kolędy w języku niemieckim.

Jarmarki Bożonarodzeniowe w Niemczech są bardzo popularne. W każdym mieście organizowany jest przynajmniej jeden, a w większych miastach nawet kilka jarmarków świątecznych. Pięknie udekorowane stoiska kuszą kolorami, czy wyrobami rękodzielniczymi. Nad tym wszystkim unosi się zapach grzanego wina, choinek, a w tle rozbrzmiewają kolędy oraz piosenki świąteczne. Jarmarki usytuowane są głównie w centrach miast, na placach, targowiskach. Aby w choć minimalnym stopniu przybliżyć tą tradycję, organizujemy Jarmark Bożonarodzeniowy w podwórzu naszej siedziby. Centralne położenie Domu Kopernika oraz duży dziedziniec dają możliwości realizacji tego projektu. W Jarmarku może wziąć udział każdy zainteresowany bez względu na wiek.

W ramach imprezy staramy się organizować gry i zabawy dla najmłodszych, poczęstunek świątecznymi potrawami i napojami, czy uroczysty koncert świąteczny. Na udekorowanych stoiskach można obejrzeć lub kupić ręcznie robione bombki i ozdoby choinkowe, jak i inne wyroby rękodzielnicze. Spotkaniu cały czas towarzyszy przyjemna, rodzinna atmosfera. Coroczny Jarmark jest wydarzeniem jednodniowym.

Projekt jest współfinansowany ze środków Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Bawarskiego Ministerstwa Pracy, Rodziny i Spraw Społecznych oraz Konsulatu Generalnego RFN w Gdańsku.

OSMN

Przydatne Linki

Dołącz do Nas

Kontakt

 

Olsztyńskie Stowarzyszenie
Mniejszości Niemieckiej w Olsztynie

ul. Partyzantów 3, Sekretariat (I piętro)
10-522 Olsztyn

tel./fax: 89/523 69 90
tel.: 89/523 69 90, 89/535 97 86

Skip to content