Olsztyńskie Stowarzyszenie Mniejszości Niemieckiej od roku 2003 uczestniczy w projekcie pn. „Historia lokalna” stworzonym przez Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej. Olsztyn jest miastem o bardzo barwnej i zarazem skomplikowanej historii.

Projekt „Historia lokalna” umożliwia nam zaprezentowanie historii miasta skupioną na detalach, postaciach, budynkach. To one są rzeczywistymi świadkami tego co było i potrafią „opowiedzieć” historię miasta, nie tylko na podstawie wielkich powszechnie znanych wydarzeń historycznych. Podejmujemy ciekawe tematy, które dotyczą bardzo szerokiej tematyki.

Dlatego przypominamy o nich, szczególnie, żeby osobom młodym pokazać, że historia to nie jest coś co było gdzieś i kiedyś, ale coś co jest trwale związane ze światem współczesnym. Dotychczasowe działania z zakresu „Historii lokalnej” cieszyły się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród członków stowarzyszenia, ale również mieszkańców Olsztyna.

W roku 2005 ukazała się książka „Warmia Mazury – mozaika kultur i narodów”, w której zebrane zostały referaty wygłoszone do tej pory w Olsztynie. Oprócz spotkań poświęconych tematyce historycznej odbywają się odczyty dotyczące tradycji, kultury, promowane są nowe pozycje książkowe tematycznie związane z Olsztynem.

OSMN

Przydatne Linki

Dołącz do Nas

Kontakt

 

Olsztyńskie Stowarzyszenie
Mniejszości Niemieckiej w Olsztynie

ul. Partyzantów 3, Sekretariat (I piętro)
10-522 Olsztyn

tel./fax: 89/523 69 90
tel.: 89/523 69 90, 89/535 97 86

Skip to content