09 lipca 2020

Zaproszenie do „Międzynarodowa Wioska”

Grupa Młodzieżowa Ermis oraz Aktion West-Ost serdecznie zapraszają na

Polsko- Niemiecko- Ukraińskie spotkanie młodzieżowe
28 lipca – 04 sierpnia 2015 w Karpaczu

Kto może z nami pojechać?
Po piętnaścioro dzieci w wieku od 10 do 15 lat z każdego z trzech krajów.

Co będziemy robić?

Na wspólny tydzień przygotowaliśmy bogaty program, w trakcie którego wszyscy będą mogli się dobrze poznać:

  • Poćwiczymy jak można komunikować się bez wspólnego języka
  • Przeprowadzimy rozbudowaną grę, w której każdy wcieli się w jedną z ról w „Międzynarodowej wiosce”
  • Będziemy śpiewać, bawić się przy ognisku i w inne sposoby miło spędzimy wieczory
  • Zwiedzimy okolicę
  • Aktywnie spędzimy czas w górach

Międzynarodowa wioska…

Mówi się, że świat jest globalną wioską. W małej wsi z każdym można porozmawiać, ponieważ wszyscy się zanają. Każdy zna swoją funkcję. Wszyscy razem świętują, dzielą się wieściami. Czy ludzie mogli by dzielić się światem tak, jakby to była jedna wioska?
Chcemy z Wami spróbować jak funkcjonuje wspólnota, która jest podobna do zwykłej wioski, ale z jedną różnicą: mieszkańcy pochodzą z różnych krajów i mówią trzema różnymi językami.
Razem odkryjemy jak można to osiągnąć!

Gdzie będziemy mieszkać?

W dużym domu w Karpaczu w Karkonoszach

Jak wygląda komunikacja na takim spotkaniu?

Opiekunowie znają dobrze niemiecki i polski. Razem z nami będą również tłumacze języka rosyjskiego. Każdy uczestnik zostanie zrozumiany  i będzie mógł liczyć na wsparcie dorosłych w roli pośredników językowych. Cały program będzie prowadzony w trzech językach. Czasami potrzeba cierpliwości czekając na tłumaczenia, czasami człowiek musi być pomysłowym, by przekazać komuś co się ma na myśli nie znając tego słowa w języku obcym. W trakcie spotkania będziemy wspólnie uczyć się i ćwiczyć używając trzech języków, przy pomocy znanych ze szkoły słówek z angielskiego, rąk, nóg, papieru, pisaków i wyobraźni.

Przyjazd i powrót

Wszyscy uczestnicy z Polski wyjadą wspólnie z opiekunami jednym autobusem rejsowym z Olsztyna. Dla uczestników mieszkających w Niemczech również zostanie przygotowany transport autobusami, lub pociągami z różnych miast-punktów spotkań w zależności od miejsca zamieszkania (np. Düsseldorf, Frankfurt)
Jeśli ktoś wyraża taką potrzebę dzieci mogą zostać przywiezione, lub odebrane przez rodziny osobiście. Program rozpoczyna się 28 lipca w południe i kończy o tej samej porze 4 sierpnia.

Koszty

Wszystkie koszty przyjazdu, wyżywienia, programu, planowanych wycieczek i dodatkowego ubezpieczenia mieszczą się opłacie uczestnika w wysokości 300zł. (Dla uczestników mieszkających w Niemczech wynosi ona 190 Euro.)
Jednakże uważamy, że nikt nie powinien z powodu braku pieniędzy rezygnować z udziału w spotkaniu. Jeśli okaże się, że w tym momencie nie są Państwo w stanie w całości, lub częściowo pokryć kosztów uczestnictwa dziecka w projekcie, mogą się Państwo do nas zwrócić o pomoc.

Zgłoszenia

Prosimy o jak najszybsze zgłaszanie uczestnictwa i nie później niż do 10 czerwca.

Zgłoszenia przyjmuje:
Andrzej Czarnecki
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ” style=”font-family: Tahoma, Geneva, sans-serif; text-decoration: none; color: rgb(103, 0, 1);”>andrzej”at”czarnecki.cz
+48 696113765

Przy zgłoszeniu prosimy o podanie: imienia,  nazwiska oraz wieku dziecka, imienia i nazwiska rodzica lub opiekuna, adres E-mail i numer kontaktowy.
Wszystkich zgłoszonych będziemy później prosić o wypełnienie bardziej szczegółowego formularza z informacjami o alergiach, chorobach dziecka itp.

Jeśli mają Państwo jakieś szczególne pytania prosimy o kontakt

Kto będzie towarzyszył w podróży do międzynarodowej wioski?

Towarzysze podróży: Hanna Teschner, Andrzej Czarnecki, Katharina Kellmann, Jeannine Nowak i inni młodzi doświadczeni tłumacze i organizatorzy spotkań młodzieżowych, którzy z niecierpliwością czekają na ten pełen przygód tydzień.

Kto jest organizatorem?

Aktion West-Ost jest stowarzyszeniem o ponad sześćdziesiąt letniej tradycji. Od 25lat prowadzi międzynarodowe spotkania młodzieży nie tylko między Polską i Niemcami. Więcej można dowiedzieć się na stronie www.aktion-west-ost.de
Ukraińskimpartnerem jest „Youth Iniciative Cities”.
Obóz z polskiej strony organizuje z Grupa Młodzieżowa Ermis działającą przy Olsztyńskim Stowarzyszeniu Mniejszości Niemieckiej.
Grupa Młodzieżowa Ermis organizuje wspólnie z Aktion West-Ost i jej grupami partnerskimi również wiele spotkań międzynarodowych młodzieżowych dla osób powyżej 16 lat. Zapraszamy na nasz profil Facebook.

www.facebook.com/GrupaMlodziezowaErmis

Skip to content