09 lipca 2020

Mały krok dla człowieka

Kto i jak dba o niemieckość w regionie? Weź udział w naszym konkursie „Mały krok dla człowieka…”

„Mały krok dla człowieka – duży krok dla społeczności. Działania lokalne na rzecz niemieckości w regionie” to konkurs DWPN i ZNSSK, w którym zapraszamy do pokazania aktywności lokalnych w podtrzymywaniu niemieckości w regionie.

Organizatorami ogólnopolskiego konkursu „Mały krok dla człowieka – duży krok dla społeczności. Działania lokalne na rzecz niemieckości w regionie są Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz Związek Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce. Konkurs jest elementem realizowanej od 2010 r. kampanii na rzecz polsko-niemieckiej dwujęzyczności w Polsce pt. „Dwa to więcej niż jeden”.

W ramach konkursu chcemy wydobyć na światło dzienne te inicjatywy i lokalne działania społeczne, które nie są znane szerszej grupie odbiorców, a należałoby je pokazać, uhonorować, nagrodzić. Może to być m.in. upowszechnianie wiedzy na temat danej osoby, miejsca lub tradycji, dbanie o j. niemiecki w regionie poprzez dwujęzyczne festyny czy też remonty ważnych miejsc i tworzenie „izb regionalnych” związanych z niemieckością. Jeżeli zastanawiacie się Państwo, czy Wasza inicjatywa odpowiada zamysłom organizatora, zachęcamy do kontaktu z nami!

Główną intencją organizatorów jest wzbogacenie polsko-niemieckiego dialogu i zachowanie historycznej i współczesnej kultury niemieckiej. Poprzez nadesłane zgłoszenia i uwidocznienie powziętych inicjatyw społecznych w przestrzeni publicznej po zakończeniu konkursu, organizatorzy chcą pozytywne wpłynąć na pojmowanie przez społeczeństwo niemieckiego dziedzictwa kulturowego.

Czekamy na zgłoszenia ze szczegółowym opisem jednej lub kilku zrealizowanych inicjatyw społecznych, podtrzymujących niemieckość w regionie zamieszkałym przez uczestnika konkursu. Prosimy opisy uzupełnić zdjęciami, filmami, relacjami prasowymi itp.

Możliwe jest nadesłanie zgłoszenia zawierającego dowolną ilość inicjatyw, mogą to być inicjatywy własne lub inicjatywy zrealizowane przez osoby trzecie.

Dla laureatów konkursu przewidziane są cenne nagrody, które wręczone zostaną podczas uroczystej gali!

Termin nadsyłania prac mija dnia 15 października 2013 r. Pobierz regulamin oraz formularz zgłoszeniowy.

Kontakt:

Julianna Pawleta, DWPN Opole, tel. (77) 402 50 15, faks: (77) 402 51 15, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ” style=”font-family: Tahoma, Geneva, sans-serif; text-decoration: none; color: rgb(103, 0, 1);”>julianna.pawleta@haus.pl

Organizatorzy:

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej, Związek Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce

Finansowanie:

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Republiki Federalnej Niemiec

Skip to content