21 lutego 2022

Niemieckie Kluby Młodzieżowe

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej rusza z 2. edycją projektu pt. „Niemieckie Kluby Młodzieżowe”.
W ramach tegorocznej edycji, na terenie województwa opolskiego, dolnośląskiego, śląskiego i warmińsko-mazurskiego, ma powstać 15 klubów młodzieżowych, czyli tzw. Jugendpunktów. Są to miejsca, w których młodzi ludzie mogą się spotykać i brać udział w różnych działaniach, które będą również w kreatywny sposób pogłębiać wiedzę z zakresu języka i kultury mniejszości niemieckiej. Realizowany program będzie bazował na zainteresowaniach uczestników a spotkania ramach projektu będą aktywną i atrakcyjną formą spędzania czasu, gdzie młodzi ludzie będą mogli rozwijać swoje pasje.
Idea projektu skierowana jest zarówno dla młodzieży mniejszości niemieckiej jak i dla młodzieży, która zechciałaby poznać język i kulturę mniejszości.
Grupa docelowa: młodzież 7-8 klasy podstawówki oraz szkoły średniej
Nad każdym punktem młodzieżowym czuwa animator młodzieży, który będzie zajmować się częścią organizacyjną i promocyjną klubu.
Siedzibą Klubu będą siedziby poszczególnych kół DFK (mniejszości niemieckiej) lub udostępnione na ten cel pomieszczenia instytucji kultury i edukacji.
Więcej informacji i zgłoszenie za pomocą formularza online: https://forms.gle/zpDBNyNPKjhHbJwR9
Serdecznie zapraszamy do współpracy.

Skip to content