07 grudnia 2021

Jarmark Bożonarodzeniowy

Serdecznie zapraszamy na tegoroczny Jarmark Bożonarodzeniowy,

który odbędzie się 18 grudnia 2021 od godziny 10:00. Wspólne przedświąteczne chwile rozpoczniemy koncertem kameralnym kolęd w wykonaniu Bellarti Trio. Po koncercie w programie m.in.: stanowiska świąteczne, gry i zabawy dla dzieci oraz drobny świąteczny poczęstunek.

Bellarti Trio powstało w 2004 roku w Londynie z inicjatywy pianistki Agnieszki Panasiuk. Początkowo wraz z Agnieszką występowali również: Chichiro Inda na skrzypcach i Paweł Panasiuk na wiolonczeli. Efektem współpracy zespołu były liczne koncerty m.in. w Wielkiej Brytanii, Austrii, Islandii, Japonii i Polsce, a także wydawnictwa fonograficzne. Do tej pory ukazały się nagrania z muzyką angielską i japońską wydana przez wytwórnię Mittenwald, monograficzna płyta dzieł Andrzeja Panufnika oraz Avarp- płyta z muzyką islandzką. W trakcie realizacji jest kolejny projekt zawierający utwory D. Szostakowicza i A. Areńskiego. W dwóch ostatnich projektach na skrzypcach gra Anna Wandtke.

Bellarti w swoim repertuarze nie ogranicza się tylko do muzyki klasycznej, ale sięga również dalej w kierunku muzyki filmowej i popularnej. Na najbliższym koncercie usłyszycie państwo autorskie opracowania kolęd i pastorałek z różnych krańców świata opracowanych specjalnie na tę okazję. Na skrzypcach wystąpi wyjątkowo Alexandra Panasiuk.

Projekt realizowany dzięki dofinansowaniu:

Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Bawarskiego Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, Rodziny i Integracji oraz Konsulatu Generalnego RFN w Gdańsku

 

Skip to content